flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

 ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ голови суду  Києво-Святошинського районного суду Київської області від 04 березня 2022  № 4-О

 РЕКОМЕНДАЦІЙНІ ПРАВИЛА

поведінки в приміщенні суду, під час повітряної тривоги або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту

 1. Загальні положення

1.1. Ці Правила носять рекомендаційний характер та встановлюють варіанти можливої поведінки суддів та працівників апарату суду, учасників судових процесів та інших відвідувачів суду під час повітряної тривоги або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту.

1.2. Примірник цих Правил розміщується в будинку (приміщенні) Києво-Святошинського районного суду Київської області (далі – Суд), перед пунктом пропуску, на видному та доступному для відвідувачів місці.

 2. Порядок дій під час повітряної тривоги або інших сповіщень про небезпеку

2.1. Суддям рекомендується оголошувати технічну перерву у судових засіданнях під час повітряної тривоги або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту.

2.2. Після сповіщення у місті про повітряну тривогу або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту, суддям та працівникам апарату суду необхідно зачинити вікна, вимкнути електричні та нагрівальні прилади та світло, зачинити робочі кабінети та зали судових засідань.

2.3. Після сповіщення у місті про повітряну тривогу або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту, судді та працівники апарату суду можуть прослідувати до найближчих захисних споруд цивільного захисту для укриття населення або за бажанням пройти до коридору, що знаходиться на першому поверсі приміщення суду і захищений двома стінами.

2.4. Працівникам апарату суду та співробітникам Служби судової охорони запропонувати учасникам судових засідань та відвідувачам суду негайно покинути приміщення суду до закінчення повітряно тривоги або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захист, та прослідувати до найближчих захисних споруд цивільного захисту для укриття населення.

2.5. Працівникам апарату суду, які згідно з функціональними обв’язками здійснюють опрацювання документів, що містять інформацію з обмеженим доступом, у разі оголошення про початок повітряної тривоги або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту, забезпечувати збереження таких документів на час загрози у спеціально відведених приміщеннях/сейфах (металевих шафах).

2.6. Відповідальному працівнику апарату суду за роботу з маломобільними групами населення надати допомогу таким особам, які під час подачі звукового сигналу про початок повітряної тривоги або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту, перебуватимуть у приміщенні суду і матимуть намір залишити будівлю суду та/або прямувати до найближчих захисних споруд цивільного захисту.

2.7. Рекомендувати суддям після сигналу «Відбій повітряної тривоги» з урахуванням графіка призначених судових засідань вирішувати питання про відкладення або продовження судового засідання.

2.8. Відповідальному працівникові за проведення відеоконференцій з іншими судами, повідомляти працівників іншого суду з яким проводиться судове засідання у режимі відеоконференції щодо оголошення про початок повітряної тривоги або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту, та можливості оголошення технічної перерви.

2.9.  Під час подачі звукового сигналу про початок повітряної тривоги або інших сповіщень про небезпеку, які надходять від органів управління цивільного захисту, працівники Служби судової охорони здійснюють пропуск учасників судових процесів та інших відвідувачів суду з дозволу суддів, працівників апарату суду.