flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Витяг з розпорядження від 24 лютого 2022 року № 5

15 березня 2022, 13:09


                     Витяг з розпорядження від 24 лютого 2022 року  №  5

1. З 24 лютого 2022 року тимчасово припинити розгляд за участі учасників судових процесів цивільних, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення, до усунення обставин, які зумовлюють загрозу життю, здоров’ю та безпеці відвідувачів суду, суддів та працівників апарату суду в умовах воєнної агресії проти України.
2. Здійснення розгляду кримінальних проваджень відносно обвинувачених щодо яких необхідний розгляд питання про застосування або продовження запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою або домашнього арешту здійснювати в відео-режимі онлайн за допомогою технічних засобів.
3. Якщо за об'єктивних обставин учасник провадження не може брати участь в судовому засіданні в режимі ВКЗ за допомогою технічних засобів, визначених КПК, як виняток допускати участь такого учасника в режимі ВКЗ за допомогою будь-яких інших технічних засобів, в тому числі і власних.
У разі, якщо провадження розглядається колегіально і колегія суддів не може зібратись в одному приміщенні, то допустимий розгляд справ з різних приміщень судів, в тому числі з використанням власних технічних засобів.
4. У разі неможливості у визначений КПК України строк суддею (колегією суддів) розглянути клопотання про обрання або продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою його може бути передано на розгляд до іншого судді, визначеного в порядку, встановленому частиною третьою ст. 35 цього Кодексу, або розглянуто головуючим, а за його відсутності – іншим суддею зі складу колегії суддів, якщо справа розглядається колегіально.
5. За умови неможливості здійснення судом правосуддя, зумовленої режимом воєнного стану, прокурору, за наявності необхідних підстав, необхідно звертатися з клопотаннями до Київського апеляційного суду про зміну підсудності кримінальних проваджень (справ) відповідно до положень ч. 2 ст. 34 КПК України.
6. Врахувати що відповідно до ст. 615 КПК України на місцевості (адміністративній території), на якій діє правовий режим воєнного, надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції чи заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у разі неможливості виконання у встановлені законом строки слідчим суддею повноважень, передбачених статтями 163, 164, 234, 235, 247 та 248 цього Кодексу, а також повноважень щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на строк до 30 діб до осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-114-1, 258-258-5, 260-263-1, 294, 348, 349, 377-379, 437-444 Кримінального кодексу України, ці повноваження виконує відповідний прокурор.
7. Встановити в суді гнучкий режим робочого часу та перевести працівників апарату суду на дистанційну форму роботи.
8. Рекомендувати працівникам апарату суду та суддям, які не можуть здійснювати свої повноваження, в тому числі дистанційно, подавати заяви про відпустку (в тому числі і за власний рахунок).
9. Режим роботи суду може бути змінений з урахуванням об’єктивних обставин загострення збройної агресії (у тому числі ведення бойових дій) на адміністративно-територіальній одиниці місця розташування суду.
10. У разі відсутності об’єктивної можливості дотримання приписів ст. 33 ЦПК України, 31 КАС України, 31 КПК України та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, відповідні дії здійснюються після усунення обставин, що зумовили таку неможливість.
11. Обмежити пропуск до приміщення суду учасників судових процесів та відвідувачів, окрім працівників органів внутрішніх справ та прокуратури.
12. Припинити проведення особистого прийому громадян керівництвом суду.
13. Рекомендувати учасникам справ свої процесуальні права та обв’язки, передбачені процесуальним законодавством, реалізовувати з використанням засобів електронного зв’язку (підсистеми «Електронний суд», офіційної електронної пошти суду).